Zastosuj w biurze – etykiety foliowe

| By admin | Filed in: Uncategorized.

Etykiety od dawien dawna są jedną z pierwszych rzeczy na którą patrzymy jako ewentualni klienci. To one przyciągają nasz wzrok, dlatego eksperci odpowiedzialni za marketing prowadzą wręcz wyścig o jak najbardziej wymyślną etykietę. I nie jest istotne czy są to etykiety papierowe czy etykiety foliowe. Posiadają nas przyciągać i działać na naszą wyobraźnię.

żeby te efekty uzyskać, w znaczącej liczbie przypadków nadrukowane na owe etykiety są hasła „promocja”, „gratis” i tym podobne. Hasła te, ażeby zostały widoczne są na tle jaskrawych kolorów, ażeby aktualnie rzucały nam się w oczy.

Jaka więc jest różnica w gronie etykietami papierowymi a foliowymi? I dlaczego nie stosuje się jednego rodzaju na wszystkich produktach?

Podstawowym powodem są względy ekonomiczne. Etykiety papierowe są znacznie tańszym wyjściem od tych foliowych, więc jeżeli już warunki przechowywania danego produktu nie wymagają znacznej wytrzymałości nadruku, używa się papier. Analogicznie, jeżeli opakowanie produktu narażone jest na wilgoć bądź inne uwarunkowania niekorzystne, należy zastosować etykietę foliową by nadruk, który notabene wykonywany jest inną technologią, się nie uszkodził.

A jest to bardzo istotne, z tego względu, że na etykietach drukowany jest kod kreskowy, w którym nawet najmniejsza zmiana, czy także przerwa powoduje brak możliwości jego odczytu.

Podsumowując, etykiety niegdyś proste i bez wymyślnych wzorów, dzisiaj są bardzo kolorowe i żywe. Wszystko to spowodowane jest co raz większą konkurencją, a co za tym idzie wyścig o klienta jest bardziej zacięty niż kiedyś.

Zobacz: etykiety foliowe.


Dodaj komentarz