Wybierz najlepszą szczoteczkę

| By admin | Filed in: Uncategorized.

Wybór szczoteczki w każdej chwili powinien być podyktowany nie tylko i wyłącznie kondycję zębów, niemniej jednak też stanem dziąseł i całej jamy ustnej. W sytuacji osób, które mają nadwrażliwe dziąsła i jednocześnie również płytko osadzone nerwy, właściwym rozwiązaniem będą szczoteczki typu sensitive. Szczoteczka taka nie dociera głęboko do szyjek zębowych.

Jednocześnie także nie powoduje krwawienia. Pasta do zębów, która powinna być zastosowana razem z taką szczoteczką, też musi być bardzo delikatna.
Stawiamy tutaj przede wszystkim na pasty z jak najmniejszą ilością fluoru. Pasta wybielająca też może go mieć niewiele. Fluor, który jeszcze jakiś czas temu wychwala no, jako zdecydowanie najlepszy sposób na to, by zapobiec demineralizacji zębów, dzisiaj, w świetle najnowszych badań, okazuje się substancje wysoce toksyczną w sytuacji problemów z szyjkami zębowymi , a ponadto nadwrażliwym i zębami. Im zęby są słabsze, tym o dziwo mniej fluoru powinno się dostarczać. W takiej sytuacji niezbędne jest także stosowanie jedynie stonowanych szczoteczek, których włókna zakończone są w ten sposób. Jedną z takich szczoteczek jest Curaprox Ultra Soft. Szczoteczka ta przeznaczona jest głównie do codziennej higieny zębów osób, które mają problemy z krwawieniem dziąseł paradontoza oraz dodatkowo z wrażliwymi dziąsłami i zębami. W przypadku takiej szczoteczek nie dochodzi do mikrouszkodzeń dziąseł, a przez to nie ma możliwości powstawania niewielkich stanów zapalnych, które później mogłyby się przeistoczyć w poważniejsze problemy. Zwracając uwagę na te informacje, wybór dobrej szczoteczki powinien być podyktowany zawsze indywidualnymi cechami.

Zobacz także: Szczoteczki międzyzębowe.


Dodaj komentarz