Trening sztuk walki

| By admin | Filed in: Uncategorized.

Oferta trenowania egzemplarzy walki częstokroć jest błędnie interpretowana. Nierzadko zdarza się, że młodzi ludzie rezygnują z tej sposobności przez rodziców, którzy obawiają się, że pozwolenie dziecku na naukę walki obudzi w nim agresję, którą skieruje w kierunku bezradnych słabszych ludzi.

Aktualnie dlatego polecam wyjaśniać, że Krav maga i inne sztuki walki to nie sposób na naukę walki, niemniej jednak na przedstawienie człowiekowi jego ukrytej siły.
Kto zatem powinien zdecydować się na trening? W zasadzie prawie każdy. Wystarczy spełniać jeden, konkretny i bardzo precyzyjny warunek. Sztuki walki posiadają być formą wyzwolenia z siebie negatywnych emocji. Powinny równocześnie uczyć zachowania w stresujących sytuacjach. Podstawowa różnica pomiędzy sztukami walki a prawdziwą chuligańską bijatyką jest taka, że w tym pierwszym przypadku chodzi o to, by bronić się nie robiąc krzywdy drugiemu człowiekowi, lub co najmniej minimalizować taką sposobność. Jeżeli już w grę wchodzi Krav maga walki są bardzo szczegółowo przemyślane. Prawie każdy chwyt ma swoje zastosowanieużycie w dokładnie określonej sytuacji. Wydawać aby się mogło, że akurat ta sztuka walki przepełniona jest agresją i zasadą wszystkie chwyty dozwolone. Nic bardziej mylnego, choćby de fakto nie jest to sport typowo pokazowy. Rodzice zadają sobie w wielu przypadkach pytanie czy pozwolić dziecku trenować Sztuki walki białołęka? Tak. Jeżeli już wykazuje taką chęć a jako rodzice posiadamy do niego pełną dozę zaufania to powinno się mu na to pozwolić. Rozwój dziecka jest bardzo ważny i nie można w żaden sposób ograniczać jego potrzeb.

Sprawdź tutaj: Krav maga.


Dodaj komentarz