Odwiedzamy Stronie Śląskie

| By admin | Filed in: Uncategorized.

Choć Śląsk to jeden z najlepiej uprzemysłowionych regionów w Polsce, wyszukają się również tam zakątki, które zachwycają wszechobecną zielenią i nietuzinkowym krajobrazem. Jeśli marzy ci się urlop w niebanalnej umieszczenia, zdecyduj się na Stronie Śląskie znajdujące się na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego.

Miejscowi decydenci zauważyli, że postawienie na sport i turystykę opłaci się bardziej, niż rozwój szaroburych osiedli robotniczych. W ostatniej dekadzie w Stroniu powstało wiele pensjonatów, począwszy od schronisk dla młodzieży, po luksusowe hotele. Ażeby znaleźć odpowiadający twoim gustom, wystarczy wrzucić w wyszukiwarkę hasło „Noclegi Stronie Śląskie” i przejrzeć dostępne oferty.

Gdy zakwaterowanie będziesz miał już z głowy, warto pomyśleć o zaplanowaniu codziennych, urlopowych atrakcji. Wizyta w pobliskiej Jaskini Niedźwiedzia będą doskonałą rozrywką nie tylko dla dorosłych, ale i najmłodszych członków rodzin. Stawiającym przede wszystkim na wrażenia natury historycznej, polecamy zwiedzanie licznych zabytków kultury sakralnej, wśród nich: kaplicy św. Onufrego lub kościoła Matki Bożej Królowej Polski. Dużym powodzeniem wśród turystów cieszy się również neoklasycystyczny pałacyk — dziś siedziba Urzędu Miejskiego.

Malownicza okolica stanowi świetne tło dla pieszej i rowerowej turystyki. Różnorakie szlaki przypadną do gustu zarówno weteranom rekreacji, jak i tym, którzy na co dzień rzadko podejmują się wysiłku na świeżym powietrzu. Stronie Śląskie warto odwiedzić również zimą, gdy działają zmodernizowane wyciągi narciarskie, dorównujące jakością odpowiednikom z polskich gór.


Tags: , ,

Dodaj komentarz