Jak przebiega ciąża i w jaki sposób należy o nią dbać?

| By admin | Filed in: Uncategorized.

Kwaśne plus słodkie, a może słone z gorzkim? To dylemat omal każdej ciężarnej kobiety. Brzuch niczym balon, poranne nudności, wieczne poddenerwowanie, brak energii. Brzmi jak scena z horroru. Jednak dla pań, doświadczających cudu macierzyństwa, wszystkie te niedogodności są niczym w porównaniu z radością posiadania maleństwa.
1-wszy krzyk jest dla naszych uszy tym,czym dla innych najpiękniejsza melodia. Bardzo szybko zapominamy o niedogodnościach związanych z dziewięcioma miesiącami męczarni, kiedy to budziłyśmy się 16 razy \”na siusiu\”, kiedy nie mogłyśmy zasnąć, bo efektywnie uniemożliwiał nam to nasz brzuch, czy również kiedy nagle dostawałyśmy apetyt na śledzie w czekoladzie. Wszystko to nagle okazuje się być mało istotnym, nic nie znaczącym epizodem.

Młode mamę 1-wszy raz w ciąży często nie wiedzą jak przebiega ciąża, jak będzie wyglądał ich 10 tydzień ciąży. Potrzebują pomocy i wsparcia które w większości wypadków otrzymują od osób im najbliższych.

Okres ciąży to czas, w którym każdej Pani powinno się się specjalne traktowanie. Nie mówię tutaj, ażeby obchodzić się z Nią jak z przysłowiowym jajkiem. Pracujące posiadamy mogą zacząć juz starać się o urlop wypoczynkowy.
Ciąża nie jest chorobą i znacząca większość przyszłych mam dosłownie dostaje przysłowiowego szału, gdy omal na każdym kroku traktowane są jak kosmitki – dużo lepiej być miłym i uprzejmym, nie podchodzić za blisko, bo nieprosto przewidzieć reakcję no i nie zapominać że „obca rasa” bywa nieprzewidywalna.
Przyszłe posiadamy mają w sobie, niespotykaną u kobiet nie oczekujących potomstwa, szczególną energię, która roztacza nad nimi swoistą aurę.
Ciąża to na pewno okres magiczny nie tylko dla pań, które już za parę miesięcy będą mogły cieszyć się potomstwem, lecz także dla całej rodziny, z niecierpliwością oczekującej narodzin. Posiadamy mogą również starać się o zasiłek macierzyński. Jest to pomocny dodatek którym warto się zainteresować.


Tags: , ,

Comments are closed here.