Czy można wziąć rozwód kościelny – rozwód kościelny

| By admin | Filed in: Uncategorized.

Znakomita większość Obywateli Polski zawierając związek małżeński decyduje się na ślub konkordatowy, czyli połączenie ślubu kościelnego z cywilnym. Jednakże statystyki pokazują, że coraz w większości przypadków małżeństwa przeżywają kryzys i się rozpadają. Ślub cywilny, jako umowa prawna, o ile nie ma czynników utrudniających zakończenie związku, można unieważnić poprzez rozwód. Przeciwnie sprawa wygląda z rozwodem kościelnym.

Rozwód kościelny jest dostać fantastycznie niełatwo, ponieważ według edukacji kościoła, związek małżeński uświęcony sakramentem jest nierozerwalny. Świadczą o tym słowa powtarzane przez nowożeńców w trakcie ceremonii: „i że cię nie opuszczę aż do śmierci”. Przysięga małżeńska jest świętością.

Czy tak postawiona sprawa zamyka sprawę ostatecznie? Otóż nie. Istnieją mechanizmy, a także procedury kościelne, które pozwalają dostać stwierdzenie nieważności małżeństwa, a co za tym idzie, odzyskać wolność. Wbrew pozorom, dla wiele osób jest niewyobrażalnie ważne.

Pomoc prawną w rozwodzie kościelnym można otrzymać w odpowiednich placówkach prawniczych. Taką placówką jest kancelaria prawa kanonicznego. Pracują w niej profesjonaliści od prawa kościelnego, którzy znają wszystkie niuanse, procedury niezbędne w procesach rozwodowych. Ichniejszym wiedza jest niezbędna do osiągnięcia celu jakim jest rozwód.

Decydując się na kościelny rozwód należy wziąć pod uwagę dosyć wysokie koszty postępowania, a ich pokrycie nie daje żadnej zapewnień na to, że sprawa zostanie załatwiona w zgodzie z naszymi oczekiwaniami. Potrzeba również cierpliwości.

Zobacz tutaj: adwokat kościelny.


Tags: , ,

Dodaj komentarz